wamp

آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست wamp

۲۴ / ۱۰۰

آموزش نصب wamp

برای نصب وردپرس در لوکال هاست wamp لازمه تا ابتدا ما برنامه wamp رو دریافت کرده و بر روی سیستم عاملی که داریم نصب و راه‌اندازی کنیم. پس شما برای اینکه بتونید تا اقدام به نصب وردپرس در لوکال هاست کنید لازمه تا موارد زیر رو دریافت کنید.

  • دانلود آخرین نسخه برنامه wamp برای سیستم عامل کامپیوتر
  • نصب و راه‌اندازی برنامه wamp
  • دانلود آخرین نسخه وردپرس از سایت رسمی
  • ایجاد پایگاه داده وردپرس و نصب آن

آموزش تصویری نصب wamp

برای شروع کار ابتدا با مراجعه به آدرس http://www.wampserver.com/en/#download-wrapper آخرین نسخه برنامه wamp رو برای سیستم عامل خودتون که در حال حاضر استفاده می‌کنید مشابه تصویر زیر دانلود کنید. در این آموزش به نحوه نصب نسخه ۳٫۰٫۶ wamp در محیط ویندوز میپردازیم که نسخه php در این برنامه در حال حاضر روی ۷٫۰٫۱۰ قرار داره.

download wamp server mizbanfa

همونطوری که در کادر قرمز رنگ مشخص شده میتونید بر اساس نسخه سیستم عامل ویندوز که ۳۲ بیت یا ۶۴ بیت هست برنامه رو دانلود کنید، دقت کنید اگر نسخه ویندوز شما ۳۲ بیت باشه نباید از نسخه ۶۴ بیت استفاده کنید اما اگر نسخه ویندوز شما ۶۴ بیت هست میتونید از هر دو نسخه استفاده کنید. نسخه ویندوز من ۶۴ بیت هستش که روی دکمه زرد رنگ سمت چپ که برای این نسخه هستش کلیک میکنم. با کلیک روی این دکمه پنجره‌ای براتون مثل تصویر زیر باز میشه که لازمه با کلیک روی دکمه download directly به لینک دانلود مستقیم برنامه هدایت شده و در صفحه‌ای که باز میشه ۵ ثانیه منتظر بمونید تا دانلود برنامه شروع بشه و اون رو ذخیره کنید.

download link wamp mizbanfa

برای نصب برنامه wamp پس از دانلود فایل مشابه سایر نرم‌افزارهای ویندوز کافیه تا روی فایل EXE دابل کلیک کنید تا برای عملیات نصب آماده اجرا بشه. پس از کلیک بر روی فایل نصبی پنجره‌ای مشابه تصویر زیر براتون باز میشه، که باید زبان مورد نظرتون رو انتخاب کنید، در حالت پیشفرض زبان برنامه روی انگلیسی هست که ما هم بدون تغییری اونو انتخاب میکنیم و با انتخاب دکمه Ok وارد مرحله بعد میشیم.

install wamp select language mizbanfa

در مرحله بعد قوانین و مقررات مربوط به برنامه شرح داده شده که لازمه برای استفاده از برنامه اونها رو تایید کنیم بنابراین در پنجره ای که به شکل زیر براتون باز ابتدا گزینه I accept the agreement رو انتخاب کنید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

install wamp accept agreement mizbanfa

در مرحله بعدی اطلاعات برنامه و موارد مورد نیاز برای اجرای برنامه wamp نمایش داده میشه که باید بر روی ویندوز شما نصب و همچنین از به‌روزترین نسخه موجود استفاده کنید. بنابراین در این مرحله هم مثل تصویر زیر کافیه تا روی دکمه Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعد بشید.

install wamp information mizbanfa

با گذشتن از این مرحله به مرحله‌ای میرسید که باید درایو و پوشه‌ای که قصد دارید تا برنامه wamp در اون نصب بشه رو انتخاب کنید بنابراین با کلیک روی دکمه Brows از قسمت تعیین شده پوشه دلخواه موجود در درایو مورد نظر از پارتیشن‌بندی فضای کامپیوتر رو انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

install wamp select drive mizbanfa

بعد از گذشتن از این مرحله در مرحله بعد هم میتونید نام پوشه دلخواهتون برای قرار گرفتن برنامه wamp در منوی استارت ویندوز رو به دلخواه خودتون تعیین کنید. بنابراین با کلیک روی دکمه Brows میتونید تا بین دایرکتوری‌های موجود در استارت ویندوز گشتی بزنید و پوشه دلخواه خودتونو انتخاب کنید.

install wamp select folder mizbanfa

با کلیک روی دکمه Next وارد مرحله‌ای میشوید که به شما میگوید برای نصب آماده‌اید یا نه، البته اگر تمامی موارد مورد نیاز برای نصب Wamp به درستی بر روی سیستم شما نصب و فعال باشد به این گزینه خواهید رسید و خطایی به شما نمایش داده نخواهد شد.

install wamp ready install mizbanfa

بعد از گذشتن این مرحله یعنی با کلیک روی دکمه Install به مرحله بعد هدایت میشید که عملیات نصب ومپ در ویندوز شروع میشه، در طول این مدت میتونید تا لحظاتی رو با گوش دادن به موسیقی آرامش بخش بگذرونید تا ذهنتون به آرامش خوبی برسه.

install wamp loading mizbanfa

در حین نصب ومپ در ویندوز دو پنجره پشت سر هم به شما نمایش داده میشه که از شما میخواد مرورگر پیشفرض برای نمایش لوکال هاست در برنامه و ویرایشگر متن پیشفرض خودتون رو انتخاب کنید، بنابراین کافیه تا با کلیک بر روی دکمه Yes در هر دو پنجره به ترتیب مرورگر پیشفرض و برنامه ویرایشگر متن همچون notepad یا سابلایم تکست و هر نوع برنامه ویرایشگر متن و کد که در ویندوز نصب دارید رو انتخاب کنید.

select default browser and editor mizbanfa

در صورت عدم دسترسی به فایروال توسط برنامه wamp هم ممکنه تا مثل مرحله‌ای که در نصب برنامه xampp مشاهده کردید پنجره‌ای به شما نمایش داده بشه و از شما بخواد که دسترسی به فایروال برای برنامه wamp رو براش صادر کنید، بنابراین برای این کار کافیه تا با کلیک روی دکمه Allow access قابلیت دسترسی به فایروال رو تعیین کنید.

firewall wamp

پس از تکمیل شدن مرحله لود در هنگام نصب برنامه wamp پنجره‌ای حاوی اطلاعات هنگام نصب برنامه به شما نمایش داده میشه که مشابه تصویر زیر کافیه تا با کلیک روی دکمه Next به مراحل نهایی نصب ومپ در ویندوز هدایت بشین.

install wamp information

خُب، اینجا لازمه تا یه تبریک بهتون بگم، شما با موفقیت تونستید تا با عبور از این مرحله به انتهای نصب برنامه wamp در ویندوز برسین که کافیه روی دکمه Finish کلیک کنید تا مراحل نصب به صورت کامل به انتها برسد.

finish install wamp

خب عملیات نصب با موفقیت به پایان رسید، حالا برای اجرای برنامه Wamp کافیه تا با دابل کلیک کردن اون رو اجرا کنید و یا اینکه با مراجعه به Taskbar ویندوز با کلیک روی آیکون Wamp که در ابتدا به رنگ قرمز هست کلیک کنید. قرمز بودن آیکون به این معنی است که سرور آپاچی و mysql خاموش هستند و برای اجرای اونها درست مثل برنامه xampp لازمه تا اقدام به ران کردن و start آنها کنید. بنابراین با کلیک روی آیکون گزینه start all services رو انتخاب کنید تا کلیه موارد مربوط به اجرای محیط لوکال هاست wamp روشن بشه و منتظر بمونید تا بعد از زرد شدن آیکون ومپ رنگ اون به سبز تغییر کنه که نشون از اجرای صحیح و کامل لوکال هاست در رایانه شخصی شما است.

start wamp

بعد از روشن شدن لوکال هاست برای اینکه مطمئن بشین تا مراحل نصب و راه‌اندازی به درستی اجرا شده است مرورگر خود را باز کرده و به آدرس localhost مراجعه کنید و یا اینکه مشابه تصویر فوق از منوی wamp روی گزینه Localhost که در کنار آیکون home قرار دارد به محیط لوکال هدایت شوید. در صورت کارکرد صحیح برنامه wamp محیط لوکال هاست به صورت زیر برای شما نمایش داده میشود که قادر خواهید بود تا با مراجعه به بخش‌های مختلف آن نسبت به مدیریت تنظیمات محیط لوکال هاست در wamp بپردازید و تغییرات خود را در آن اعمال کنید.

localhost wamp

نصب وردپرس در لوکال هاست wamp

حالا بعد از اینکه با موفقیت محیط لوکال هاست رو اجرا کردید و به درستی تونستید به لوکال هاست دسترسی داشته باشید نوبت به نصب وردپرس میرسه، بنابراین برای نصب وردپرس پیش از هر کاری لازمه تا یک پایگاه داده در لوکال هاست ایجاد کنید. برای این منظور به آدرس localhost/phpmyadmin مراجعه کنید و یا اینکه با کلیک بر روی آیکون wamp در taskbar ویندوز گزینه phpmyadmin رو انتخاب کنید. بعد از مراجعه به این آدرس از شما میخواد تا اطلاعات ورود که شامل نام کاربری و کلمه عبور هست وارد کنید. از اونجاییکه با نصب برنامه wamp محیط پایگاه داده mysql رمزی از شما نمیخواد تا در اون وارد کنید صرفا کافیه تا نام کاربری پایگاه داده که همون root هست رو وارد کنید و فیلد رمز رو خالی بگذارید و در نهایت با کلیک روی دکمه Go به محیط پایگاه داده هدایت شوید.

login phpmyadmin

حالا برای ساخت پایگاه داده وردپرس مشابه تصویر زیر میتونید از منویی که در سمت چپ قرار داره یعنی گزینه New کلیک کنید تا صفحه ساخت پایگاه داده براتون نمایش داده بشه و یا اینکه از تب بالا روی گزینه Database کلیک کنید تا در نهایت باز هم همین بخش برای شما نمایش داده بشه. همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید کافیه تا در فیلد Create Database نام پایگاه داده خودتونو به صورت لاتین وارد کنید و در نهایت با کلیک بر روی دکمه Create چند لحظه‌ای تامل کنید تا پایگاه داده شما ساخته شود. در اینجا ما پایگاه داده رو با نام mizbanfa انتخاب کردیم که قراره از این نام در قسمت کانفیگ و راه‌اندازی وردپرس در لوکال هاست استفاده کنیم. بنابراین دقت کنید تا اسم پایگاه داده به درستی وارد شده باشه تا با خطایی مواجه نشوید.

create database

بعد از اینکه پایگاه داده شما ساخته شد نوبت اینه که وردپرس رو دانلود کنید و در مکانی که قصد دارید نصب کنید قرار بدین، بنابراین برای این کار به وبسایت https://fa.wordpress.org مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید. در حال حاضر نسخه وردپرس روی ۴٫۸ می‌باشد که ممکنه الآن که شما از این آموزش استفاده میکنید نسخه‌های دیگه‌ای منتشر شده باشه، و یک نکته مهم دیگه اینکه مثل همیشه دقیت کنید که وردپرس را از منبع اصلی آن دانلود کنید و به هیچ وجه از منابع دیگر برای نصب وردپرس استفاده نکنید. چه بسا که ممکنه افرادی برای سوءاستفاده بیان و با قرار دادن کدهای مخرب باعث ایجاد مشکل در سایت شما شوند.

download wordpress

بعد از دانلود وردپرس به مسیری که برنامه wamp را در آن نصب کردید مراجعه کنید تا یک پوشه جدید برای سایت وردپرسی جدید خود بسازید و فایل دانلود شده وردپرس را در آن قرار دهید. در این آموزش من برنامه wamp را در درایو C ویندوز نصب کردم بنابراین به آدرس c:\wamp64 مراجعه میکنم با مراجعه به این پوشه پوشه‌ای با عنوان www قرار داره که هر چیزی که در این مسیر قرار بگیره در لوکال هاست قابل نمایش دادن است. بنابراین اگر من قصد دارد تا وردپرس خود را در مسیر localhost/mizbanfa نصب کنم لازم است تا به پوشه www مراجعه کرده و پس از سایخت یک پوشه با نام mizbanfa محتویات وردپرس را در آن قرار دهم. پس یک پوشه با نام انتخابی خود بسازید و سپس فایل دانلود شده وردپرس که در حالت zip. قرار دارد را در آن کپی و از حالت زیپ خارج کنید، خواهید دید که پوشه دیگری با نام wordpress در پوشه انتخاب شده نمایش داده میشود بنابراین وارد پوشه wordpress شده و کلیه فایل‌های موجود در آن را با استفاده از قابلیت cut سیستم عامل به پوشه ساخته شده که در این آموزش mizbanfa می‌باشد منتقل کنید.

create directory

بعد از انتقال فایل‌ها خواهید دید که فایلی با عنوان wp-config-sample.php در آن وجود دارد نام آن را به wp-config.php تغییر دهید و سپس با استفاده از یک برنامه ویرایشگر متن همچون notepad فایل مورد نظر را باز کرده و اطلاعات پایگاه داده را در آن وارد کنید. اطلاعات پایگاه داده در اینجا همان دیتابیسی میباشد که با نام mizbanfa در قسمت phpmyadmin با کمک هم به ساخت آن پرداختیم.

edit wpconfig

DB_NAME: این بخش شامل نام پایگاه داده وردپرس شماست که در صفحه phpmyadmin یا همدیگه یک دیتابیس با عنوان mizbanfa ساختیم، بنابراین کافیه تا مشابه نمونه فوق نام پایگاه داده خودتونو به جای اون وارد کنید که در اینجا نام پایگاه داده ما mizbanfa می‌باشد.

DB_USER: این بخش نیز شامل نام کاربر پایگاه داده وردپرس می‌باشد، در حالت پیشفرض نام یوزر پایگاه داده در زمپ root می‌باشد بنابراین مانند نمونه نیز به جای یوزر پایگاه داده عبارت root را وارد کنید.

DB_PASSWORD: از آنجایی که در ساخت پایگاه داده با استفاده از برنامه زمپ پسوردی انتخاب نمیشه این گزینه باشد خالی گذاشته بشه، بنابراین عبارت password_here را از آن حذف کرده و خالی بگذارید.

پس از اینکه به درستی موارد مورد نظر وارد شد فایل مورد نظر را با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + S ذخیره کنید تا اطلاعات مربوط به پایگاه داده وردپرس که شامل نام پایگاه داده، نام کاربر پایگاه داده و رمز پایگاه داده میشه ذخیره بشه، سپس مرورگر خودتونو باز کنید و پس از /localhost نام پوشه‌ای که وردپرس در آن قرار داره وارد کنید. در اینجا پوشه ما با عنوان mizbanfa ذخیره شده، بنابراین برای دسترسی به وردپرس و ادامه نصب مراحل وردپرس باید به آدرس localhost/mizbanfa مراجعه کنیم.

install wordpress wamp

پس از مراجعه به این آدرس صفحه پیش‌رو برای شما نمایش داده میشه که میتونید اطلاعات مربوط به سایتتونو در اون وارد کنید که شامل موارد زیر میشه:

عنوان سایت: در این فیلد عنوانی که برای سایت در نظر گرفتید وارد کنید. این عنوان همون Title وبسایت شما رو تشکیل میده که با مراجعه به صفحه اصلی سایت در عنوان صفحه مرورگر نمایش داده میشه.

نام کاربری: نام کاربری مدیر سایت رو در این فیلد وارد کنید. در نگهداری و حفظ این نام کاربری دقت کافی داشته باشید چرا که برای ورود به پیشخوان وردپرس و مدیریت سایت با این نام کاربری نیاز داریم.

رمز انتخابی: رمز مورد نظر برای ورود به محیط پیشخوان وردپرس رو وارد کنید. سعی کنید تا از یک کلمه عبور قوی که شامل اعداد، سمبل‌ها و حروف بزرگ و کوچک میشه استفاده کنید تا از امنیت بالایی برخوردار باشه.

ایمیل: در این فیلد هم ایمیل خودتونو وارد کنید. از این ایمیل برای اطلاع‌رسانی وردپرس و موارد دیگه همچون بازیابی رمز عبور وردپرس استفاده میشه که در مقاله‌های بعدی به صورت مفصل در مورد اون بحث خواهیم کرد.

با فعال و غیرفعال کردن تیک گزینه نمایش به موتورهای جستجو هم میتونید وضعیت ایندکس سایت در موتورهای جستجو رو کنترل کنید که عملا در محیط لوکال هاست کاربردی نداره، اما از اونجایی که ممکنه بخواهید تا پس از ساخت سایت در لوکال هاست و نهایی شدن طراحی سایتتونو به هاست منتقل کنید بنابراین تغییری در این گزینه ایجاد نکنید و بگذارید در حالت پیشفرض باقی بمونه. البته پس از انتقال به هاست قادر هستید تا با مراجعه به تنظیمات وردپرس آن را تغییر دهید و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. در نهایت بر روی دکمه راه‌اندازی وردپرس کلیک کرده و منتظر بمونید تا عملیات نصب انجام گیرد.

install wordpress wamp step2

خب مراحل نصب وردپرس با موفقیت به پایان رسید، حالا با کلیک بر روی دکمه ورود به صفحه ورود به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و اقدام به مدیریت و مشاهده سایتی که در لوکال هاست قصد راه‌اندازی ان را دارید مراجعه کنید. برای ورود به پیشخوان وردپرس کافیه تا نام کاربری و رمز انتخابی که در مرحله قبل انتخاب کردید را در فرم ورود وارد کرده و وارد پیشخوان وردپرس شوید. اگر برای اولین بار است که از وردپرس استفاده میکنید شما با ورود به پیشخوان با صفحه‌ای مانند صفحه زیر روبه‌رو میشوید.

wpadmin wamp

رفع خطاهای موجود در هنگام نصب wamp ومپ

خب همونطور که در ابتدای آموزش اشاره شد در ادامه به بررسی مشکلاتی که در هنگام استفاده از برنامه wamp server عموما بین کاربران رخ میده میپردازم تا با استفاده از راهکارهای موجود بدون هیچگونه خطایی اقدام به رفع مشکلات موجود در برنامه wamp کنید. خطاهایی که در ادامه مشاهده میکنید عموما جزو تاپیک‌ها و دیدگاه‌هایی هستند که در فروم‌ها و انجمن‌های وردپرس بیشتر کاربران با این مشکلات مواجه شدن و با مطرح کردن این مشکلات در صفحات مختلف تونستن تا با کمک و همیاری جامعه دوستداران وردپرس مشکلات خودشونو برطرف کنند که ما هم قصد داریم تا با کمک همدیگه جهت رفع مشکلات و خطاهای موجود در برنامه ومپ بپردازیم.

رفع خطای سبز نشدن آیکون wamp

یکی از رایج‌ترین مشکلات و خطاهای موجود در برنامه wamp سبز نشدن و یا به عبارتی همون روشن نشدن پایگاه داده و سرور آپاچی ومپ در محیط لوکال هاست هستش که مشابه برنامه xampp بیشترین دلیل که باعث میشه تا آیکون برنامه سبز نشه اشغال شدن پورت ۸۰ در کامپیوتر شما است. هنگامی که شما روی آیکون برنامه wamp کلیک میکنید تا اونو استارت بزنید و شروع نید به طراحی و مدیریت سایتتون در محیط لوکال هاست ومپ در کمال ناباوری میبینید که آیکون برنامه به رنگ زرد یا قرمز تبدیل میشه و هرکاری میکنید به رنگ سبز در نمیاد تا بتونید اقدام به کار در محیط لوکال هاست wamp کنید. پورت ۸۰ میتونه تا توسط برنامه‌های دیگه‌ای همچون اسکایپ اشغال بشه چرا که این برنامه هم برای اجرا در محیط ویندوز از پورت ۸۰ استفاده میکنه، وقتی آیکون برنامه زرد باشه به این معنی است که یکی از سرویس‌های آپاچی و یا پایگاه داده شما روشن نمیشود، اگر هم قرمز باشد به معنی این است که هیچ یک از سرویسهای آپاچی و پایگاه داده در لوکال هاست اجرا نشده و عملا سرور در محیط رایانه شما خاموش شده است.

اولین راهکاری که میتونید انجام بدین بررسی اشغال بودن و یا نبودن پورت ۸۰ است، بنابراین برای این کار روی آیکون ومپ کلیک کنید و سپس به منوی Apache مراجعه کرده و بعد Service رو انتخاب کرده و در نهایت test port 80 را بزنید، اگه با پیغام Your port 80 is actually used by : مواجه شدید به این معنی است که پورت ۸۰ در سیستم شما مشغول شده و باید آن را آزاد کنید، در ضمن برای راحتی کار پایین این پیغام نام نرم افزاری که این پورت توسطش اشغال شده هم نوشته شده که باید پورت ۸۰ را از آن پس بگیرید. برای آزاد سازی پورت ۸۰ در ومپ می‌توانید تا با مراجعه کردن به مسیر Control Panel> Administrative Tools> Services مراجعه کنید و سپس با انتخاب گزینه automatic آنها را به manual تغییر دهید. دلیل این کار هم اینه که وقتی سیستم شما ری‌استارت میشه به صورت خودکار برنامه مورد نظر آماده کار شده و پورت ۸۰ رو اشغال میکنه بنابراین وقتی بر روی حالت اتوماتیک باشه همیشه پورت ۸۰ در سیستم شما مشغول است اما اگر بر روی حالت دستی باشد تا زمانی که در حال اجرای برنامه نباشید پورت ۸۰ توسط برنامه مورد نظر اشغال نخواهد شد.

راهکار دوم که میتونید انجام بدین تغییر پورت ۸۰ در برنامه wamp هست که برای این کار میتونید روی آیکون wampserver کلیک کرده و با انتخاب گزینه Apache گزینه httpd.conf را انتخاب کنید، سپس در فایل مورد نظر به دنبال Listen 80 بگردید و ۸۰ را به ۸۰۸۰ و یا هر عدد دیگری تغییر داده و آن را ذخیره کنید. پس از ذخیره کردن فایل مورد نظر یک بار با کلیک روی آیکون ومپ کلیه سرویس‌های آپاچی و پایگاه داده را خاموش کرده و مجددا آنها را روشن کنید تا مشکل برطرف شود. اما دقت داشته باشید که بعد از تغییر دادن پورت ۸۰ به این روش برای دسترسی به محیط لوکال هاست در wamp باید به آدرس localhost:8080 مراجعه کنید.

رفع خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده وردپرس در لوکال هاست wamp

خطای عدم اتصال به پایگاه داده وردپرس در برنامه ومپ نیز درست مشابه برنامه xampp میتونه رخ بده و برای رفع اون باید از تمام راهکارهای موجود که میتونه شامل بررسی کردن فایل wp-config.php وردپرس و اطمینان از صحت اطلاعات دیتابیس، خطا در اجرای پایگاه داده mysql و سایر موارد باشد. بنابراین اولین کاری که می‌کنید درست مشابه رفع این خطا در برنامه xampp فایل wp-config.php موجود در مسیری که وردپرس در ان نصب شده رو باز کنید و در خط‌هایی که اطلاعات دیتابیس مشابه زیر در اون قرار داده شده را با نام پایگاه داده، نام کاربری پایگاه داده و رمز پایگاه داده مطابقت دهید تا از صحت این اطلاعات اطمینان کامل پیدا کنید.

define('DB_NAME', 'database-name');
define('DB_USER', 'database-username');
define('DB_PASSWORD', 'database-password');
define('DB_HOST', 'localhost');

اگر مطمئن شدید که اطلاعات به صورت صحیح وارد شده کد زیر را در مکان مناسبی از فایل wp-config.php قرار بدین تا اقدام به بهینه سازی و تعمیر پایگاه داده وردپرس کنید.

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

حالا به آدرس localhost/SITE_NAME/wp-admin/maint/repair.php مراجعه کنید، دقت کنید به جای SITE_NAME باید نام پوشه‌ای که وردپرس در اون نصب شده وارد کنید. با مراجعه به این صفحه، صفحه زیر برای شما باز خواهد شد که کافیه با کلیک روی دکمه Repair Database دیتابیس سایت وردپرسی خودتونو تعمیر کنید، یا با انتخاب دکمه Repair and optimize Database هم میتونید تا علاوه بر تعمیر پایگاه داده اقدام به بهینه‌سازی پایگاه داده وردپرس کنید.

wp repair db mizbanfa

اما اگر باز هم مشکل شما برطرف نشد ممکنه تا به دلیل خطایی در برنامه wamp قادر باشید تا از طریق آی‌پی به مدیریت سایت در محیط لوکال هاست دسترسی داشته باشید، بنابراین میتونید تا کد زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید تا از طریق آی‌پی قادر به دسترسی به سایت باشید. اگر به این روش مشکلتون برطرف شد جای نگرانی نیست و میتونید از همین طریق اقدام به ادامه کار و طراحی برای سایتی که در لوکال هاست wamp ایجاد کردید ادامه دهید.

define('DB_HOST', '127.0.0.1:8889');

حال آی‌پی ۱۲۷٫۰٫۰٫۱:۸۸۸۹ را در آدرس مرورگر وارد کرده و به اون مراجعه کنید تا سایت رو مشاهده کنید.

ممکنه تا این مشکل به خاطر خطایی در اجرای پایگاه داده mysql وردپرس نیز رخ بده، بنابراین برای اینکه مطمئن بشید تا mysql در سیستم شما به درستی نصب شده یک فایل با نام testconnection.php در پوشه‌ای که وردپرس در آن نصب شده است ایجاد کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید. دقت کنید که نام کاربری، یوزر و کلمه عبور را در این قطعه کد تغییر داده باشید.

<?php
$link = mysql_connect('localhost', 'root', 'password');
if (!$link) {
die('Could not connect: ' . mysql_error());
}
echo 'Connected successfully';
mysql_close($link);
?>

حال فایل مورد نظر را با مراجعه به آدرس آن فراخوانی کنید، در صورتی که مشکلی در پایگاه داده شما وجود نداشته باشد پیغام Connected successfully به شما نمایش داده خواهد شد.

رفع خطای msvcr dll هنگام نصب wamp

این خطا به دلیل عدم وجود فایل‌های لازم در هنگام نصب wamp در کامپیوتر رخ میدهد که تنها راهکار آن این است که اقدام به نصب برنامه‌ها و فایل‌های مورد نیاز کنیم تا مشکلات ما نیز برطرف شوند. سرور آپاچی برای اجرا شدن نیاز به یک سری فایل‌ها با فرمت dll. داره که در صورتی که بر روی کامپیوتر شما وجود نداشته باشه با این خطا مواجه میشوید، که از جمله فایلهای dll مهم برای اجرای Apache میتونم به MSVCR110 و MSVCR100 اشاره کنم. بنابراین اگر مشابه تصویر زیر با خطای msvcr dll در برنامه ‌wamp مواجه شدید به ترتیب زیر عمل کنید.

Step to Install wamp shows error MSVCR100

برای رفع خطاهای dll باید از ++Microsoft Visual C مخصوص اون نرم افزار استفاده کنید این نرم‌افزار یکی از نیازمندیهای سرور آپاچی است که برای اجرای آپاچی در محیط لوکال هاست wamp به اون نیاز داریم. بنابراین با مراجعه به وبسایت رسمی مایکروسافت در این آدرس اقدام به دانلود اون برای سیستم عامل مورد استفاده کرده و در نهایت با نصب آن مشکل را برطرف کنید.

 

امیدوارم تا توسط این آموزش تونسته باشید تا اقدام به نصب وردپرس در لوکال هاست wamp کنید و بدون هیچگونه خطا و مشکل خاصی سایت وردپرسی خودتون رو در محیط لوکال هاست wamp طراحی و پیاده سازی کنید.

 

منبع

 

 

 

 

نظر